Jej nazwisko mogłoby być synonimem polskiej piosenki lat sześćdziesiątych. Do jej utworów, puszczanych na domówkach, bawiła się cała Polska.
Ostatnie z tej serii:
2024-12-08
Wydał siedemnaście płyt. Pięciokrotnie występował na Festiwalu w Opolu. Był jednym z „Trzech Barytonów PRL-u”, obok Edwarda Hulewicza i Krzysztofa Cwynara. Jego życie naznaczone było tajemnicami.
2024-12-02
„Gdy mi ciebie zabraknie”, „W siną dal”, „Augustowskie noce”, „Złoty pierścionek” – te piosenki kojarzy się z wieloma różnymi wokalistkami. Ona śpiewała je wszystkie – często jako pierwsza wykonawczyni.
2024-11-25
Nie był wielką gwiazdą ani znaną postacią medialną, a jednak jedną jego piosenkę zna każdy. „Róża czerwono, biało kwitnie bez” – ten motyw z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”...
2024-11-11
W czasie wojny inwigilowała niemieckich oficerów. Po wojnie związała się z partią komunistyczną. W latach osiemdziesiątych była z kolei jedną z najbliższych osób z otoczenia ks. Popiełuszki.
2024-11-04
Jego muzyka mogłaby być ścieżką dźwiękową polskiej dekady lat 60. Do dziś mówi się o nim jako o jednym z największych wokalistów tego okresu.