Na jednym z osiedli Lublina podczas budowy nowej drogi odnaleziono kości ludzkie. Stało się to przyczynkiem do rozważań o historii tego miejsca, Lublina i całego kraju. To historia o przemijaniu i ludzkiej pamięci.
Ostatnie z tej serii:
2025-01-06
Roman Ślaski został prezydentem Lublina, gdy rozpętała się II wojna światowa. Był wówczas właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Do Archiwum Państwowego w Lublinie trafiły niedawno jego dokumenty przekazane przez wnuczkę...
2025-01-05
Architekt Kazimierz Barszczewski, przedstawiciel modernizmu, został niemal zapomniany. Teraz dowiadujemy się o nim więcej dzięki jego rodzinie.
2025-01-02
Bohater reportażu doświadczył w dzieciństwie przemocy fizycznej, samotności i zaniedbania. Rany bolały tym bardziej, że były zadawane przez bliskich.
2025-01-01
Być w Wiedniu – mieście Johanna Straussa – to było wielkie pragnienie Andrzeja Szymczakowskiego. Nie sądził, że to kiedykolwiek się spełni.
2024-12-30
Życiorys doktora Jana Danielskiego mógłby posłużyć do napisania scenariusza filmu sensacyjnego. Przeszedł przez sowieckie obozy, studiował w USA, był współzałożycielem instytutu w Lublinie.